ساخت مبل شنی

در این مقاله سعی کرده ایم تا روش آموزش ساخت مبل های شنی و مبل بین بگ را با کمترین وسایل مورد نیاز و الگوهای دم دستی در خانه توضیح دهیم تا هر کسی بتواند به راحتی اقدام به ساخت آن کند.

ساخت مبل شنی، هپی چیر و بین بگ برای این کار نیاز به 3 الی 4 متر پارچه، چرم، 4 الی 5 کیلوگرم یونولیت یا فوم و شابلون (کارتن) دارید که ابتدا باید چرم و یا پارچه ای را که مد نظر دارید به اندازه هایی که گفته شد تهیه کنید البته باید دقت داشته باشید که پارچه و چرم شما از محصولات درجه یک باشد و فاقد هرگونه زدگی، پارگی و یا رنگ پریدگی باشد که این عمل در اصل همان کنترل کیفیت کار محسوب می شود که در کارخانه تولیدی اینتکس لند انجام میشود.

سپس بر روی یک میز (مثل اوپن یا میز نهار خوری و حتی روی زمین) با قیچی تیز 5 تکه بلند 40 سانت در 110 سانتی را برش بزنید (شابلون شما می تواند از یک تکه کارتن با ابعاد ذکر شده باشد) در مرحله بعد یک قطعه یا تکه از پارچه گرد شکل به سایز 100 سانت را با دقت برش بزنید و به اندازه 60 سانت از وسط این تکه را برش بزنید یعنی از هر طرف 20 سانت باقی بماند که باید در مرحله بعد یک الی 2 زیپ کامل برعکس هم به پارچه مورد نظر بدوزید.

آموزش ساخت مبل شنی

اگر برای این برش از شابلون های مخصوص و دستگاه برش چرم یا پارچه استفاده کنید بسیار کار شما ساده و تمیز تر در خواهد آمد اما اگر به صورت خانگی و شخصی این کار را انجام می دهید نیاز به دقت بیشتری خواهید داشت و در مواردی شاید کل و یا حدودی از پارچه و چرم تهیه شده را به ضایعات تبدیل کنید پس باید با دقت و حوصله زیادی این کار ار انجام دهید (از کارتن به جای شابلون و از اوپن آشپزخانه به عنوان میز استفاده کنید.

الگوی صندلی بین بگ

الگوی دوخت بین بگ

در مرحله بعد برای آموزش دوخت و ساخت مبل شنی، یا هپی چیر باید کل تکه ها را به وسیله چرخ خیاطی صنعتی یا خانگی به هم دوخت کنید تا یک الگو کامل شبیه تخم مرغ را تولید کرده باشید در مرحله آخر باید از قسمت زیری یا همان تکه دایره ای شکل که قبلا در زیر آن زیپ درست کرده بودید، زیپ های آن را باز کنید و حدود 4 الی 5 کیلوگرم یونولیت که از قبل خریداری نموده اید را در داخل آن بریزید تا کاملا شکل بگیرد.

توصیه میکنیم پر کردن یونولیت ها را در فضای باز مثل پارکینگ یا محوطه کارگاهی پر کنید.

ضمنا می توانید انواع نمونه های مبل بین بگ، شنی و مبل هپی چیر را در سایت فروشگاه اینترنتی اینتکس لند نمایندگی اصلی و مرکزی اینتکس در تهران ببینید و خرید نمایید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت مبلهای شنی

1. پارچه و چرم با طرح و رنگ دلخواه 4 الی 5 متر
2. یونولیت یا فوم 4 الی 5 کیلوگرم
3. وسایل برش مانند دستگاه تیغه برش صنعتی یا قیچی تیز خانگی
4. 2 عدد زیپ 80 سانتی
5. الگو یا شابلون 2 عدد یکی 40 در 110 سانتی و 100 در 100 سانتی که می تواند کارتن باشد.
6. چرخ خیاطی صنعتی حرفه ای (چرخ دوپا) یا چرخ خیاطی خانگی